سئو پزشکی
سئو پزشکی
اهمیت سئو در فروش
 1. صفحه اصلی
 2. /
 3. وبلاگ
 4. /
 5. آموزشی
 6. /
 7. اهمیت سئو در فروش
اهمیت سئو در فروش
اهمیت سئو در فروش

با توسعه دنیای دیجیتالی، انواع کسب و کارها باید از روش‌های تبلیغاتی به روز و مدرن برای گسترش کارایی و جذب مخاطبان بیشتر استفاده کنند. به عبارت دیگر، دوره تبلیغات تلویزیونی یا بنرهای تبلیغاتی به سر آمده و عصر دیجیتال بر پایه تبلیغات و فعالیت‌های آنلاین پیش می‌رود. فرقی ندارد چه نوع کسب و کاری دارید، در هر حال باید وب‌سایتی برای شغل و حرفه خود طراحی و راه‌اندازی کنید. در دنیای فعلی افراد برای هر موضوعی در اینترنت جستجو می‌کنند تا سریع‌تر به جواب خود دست یابند. ناگفته نماند با راه‌اندازی وب سایت کار شما تمام نشده است بلکه باید سایت خود را سئو کنید، اما سئو چیست و چه اهمیتی دارد؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش که سئو چیست، توصیه می‌کنیم راهنمای زیر را مطالعه کنید.

منظور از سئو چیست؟

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو در واقع مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌هایی است که با هدف بهبود رتبه یک وب سایت در لیست موتورهای جستجو انجام می‌شود. در پاسخ به این پرسش که سئو چیست می‌توان گفت سئو زیر مجموعه‌ای از بازاریابی اینترنتی است که خدمات ویژه‌ای را برای انواع کسب و کارها ارائه می‌دهد.

هدف اولیه سئو کسب رتبه‌های بالاتر در موتورهای جستجو است تا در نهایت بتواند مخاطبان هدف بیشتری را به کسب و کار مورد نظر جذب کند. حتی شما نیز برای دریافت توضیح بیشتر در مورد سئو، بدون شک عبارت سئو چیست را در اینترنت جستجو کرده‌اید، بنابراین نمی‌توان اهمیت آن را دست کم گرفت.

بیشتر کاربرها نیز به هنگام جستجو یک موضوع، ممکن است بدون هیچ فعل یا عبارت معناداری موضوع مورد نظرشان را سرچ کنند. به همین دلیل شما نیز برای اینکه در صفحات جستجو ظاهر شوید، باید سایت خود را سئو کنید. برای این کار نیز به افراد حرفه‌ای و متخصص حاضر در حوزه سئو نیاز دارید.

چرا سئو مهم است؟

از نظر معنایی، بهینه‌سازی موتورهای جستجو ممکن است یک سرویس و مهارت پیچیده به نظر رسد که فقط شرکت‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند اما در واقع این طور نیست. بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای هر نوع کسب و کار کوچک و بزرگی امکان‌پذیر است.

در ضمن با توجه به بازارهای مختلف و توسعه دنیای دیجیتال، سئو حتی به مسئله‌ای حیاتی تبدیل شده که هر کسب و کاری هرچقدر کوچک باید به آن اهمیت دهد. در حال حاضر تکیه بر رسانه‌های بازاریابی سنتی همانند تبلیغات در روزنامه‌ها و تلویزیون‌ها به سادگی انجام نمی‌شود و هزینه‌بر خواهد بود.

بهترین روش برای رسیدن به موفقیت در دنیای تجاری فعلی و دستیابی به مشتریان بیشتر، کمک گرفتن از وب سایت‌های به روز است. برای این کار شما می‌توانید از طریق رایانه شخصی و تلفن همراه خود دست به کار شوید. انواع کسب و کارها با کمک سئو و توسعه حرفه خود در فضای آنلاین می‌توانند تبلیغات گسترده‌ای انجام دهند.

چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟

مفهوم سئو چیست

علاوه بر این پرسش که سئو چیست، بدون شک از خود می‌پرسید که چرا باید وب‌سایت خود را سئو کنید. پاسخ به این پرسش نشان‌دهنده اهمیت بهینه‌سازی موتور جستجو است. بهینه‌سازی موتور جستجو نه تنها برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی موثر خواهد بود بلکه برای سایر حرفه‌ها نیز روشی موثر به حساب می‌آید  مانند سئو سایت های پزشکان و دندانپزشکان.

به طور کلی سئو کردن وب سایت یک ترفند استراتژیک است که برای اجرای آن به کمک متخصصان حرفه‌ای نیاز دارد. هر چه در توسعه سئو وب سایت خود تلاش بیشتری به کار برید، بدون شک نتایج بهتری را مشاهده خواهید کرد. با سئو کردن وب سایت، کسب و کار شما در موتورهای جستجو همانند گوگل بیشتر دیده می‌شود.

در واقع می‌توان گفت سئو کردن سایت به شما کمک می‌کند تا در نتایج موتورهای جستجو نسبت به سایر رقبا رتبه بهتری کسب کنید. شما باید وب سایت خود را تحت اصول سئو قرار دهید؛ زیرا بیشتر مخاطبان خیلی صبور نیستند و تنها صفحات اولیه نمایش داده در گوگل را باز می‌کنند. شما می توانید خدمات و یا کالاهایتان را به کمک سئو سایت شرکتی و سئو سایت فروشگاهی گسترش دهید.

استراتژی‌های سئو چیست؟

پس از درک اهمیت بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو و رسیدن به پاسخ این پرسش که اهمیت سئو چیست، شما باید با استراتژی‌های SEO نیز آشنا شوید. استراتژی سئویی خوب است که در راستای توسعه نتایج جستجو گوگل پیش رود و به موضوعاتی که مخاطبان سرچ می‌کنند نزدیک باشد.

با توجه به هر نوع کسب و کار متخصصان سئو، کلمات کلیدی مرتبط را می‌یابند و مطابق با آنها کار می‌کنند. در ضمن سئوکاران حرفه‌ای برای سئو سایت موتورهای جستجو خاصی که در اولویت مخاطبان قرار دارند را شناسایی خواهند کرد.

از آنجایی که سئو کردن سایت به ظاهر امری ساده است، برخی از صاحبان کسب و کارها فکر می‌کنند به تنهایی می‌توانند سایت حرفه‌ای خود را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کنند. در واقعیت این گونه نیست و هر یک از وب‌سایت‌ها براساس ماهیت و نوع کسب و کاری که دارند، به استراتژی‌های متفاوتی نیاز خواهند داشت.

تولید محتوای مرتبط با کسب و کار

همان‌طور که گفتیم، راه‌اندازی یک وب سایت کافی نیست و شما باید برای تولید محتوای آن نیز وقت بگذارید یا هزینه صرف کنید. تولید محتوای مرتبط اولین قدم برای افزایش مخاطبان وب‌سایت است. با این کار بدون شک ترافیک سایت شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

شما باید تیم سئوکار قوی را انتخاب کنید تا بتوانند محتوای آنلاین مرتبط و باکیفیتی را تولید و آن را منتشر کنند. برای شما می‌توانید مطالب مختلفی را در وب سایت خود پست کنید و آنها را جزء وبلاگ‌ها قرار دهید. تنها چیزی که مهم است، ارسال حجم زیادی محتوای آنلاین، کاربرپسند و زیاد است.

توسعه کسب و کار شما تنها زمانی ممکن است که بتوانید مخاطبان بیشتری را نسبت به سایر رقبا جذب کنید. هر چه مخاطبان شما بیشتر باشد، شانس تبدیل شدن آنها به مشتری نیز بیشتر خواهد بود. یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های مربوط به سئو توسعه تولید محتوای آنلاین و افزایش ترافیک سایت است.

مقایسه سئو با سایر روش‌های تبلیغاتی پولی

مزیت سئو چیست

علاوه بر تبلیغات تلویزیونی و بنرهای بازاریابی یا تبلیغاتی، روش‌های دیگر نیز برای توسعه کسب و کار وجود دارند که تبلیغات پولی نامیده می‌شوند. این روش‌ها به گونه‌ای هستند که با هر بار کلیک بر روی آنها، هزینه‌ای پرداخت می‌شود. گوگل ادز یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای این روش تبلیغات است.

طی این روش‌های تبلیغاتی در واقع شما لینک مشخصی را تعبیه می‌کنید تا از تحت حمایت موتورهای جستجو قرار گیرید. از آنجایی که تبلیغات پولی هزینه‌بر هستند، بهتر است سایت خود را سئو کنید تا کسب و کار شما به طور مداوم در رتبه خوب گوگل قرار بگیرد.

سئو کردن سایت در مقایسه با گوگل ادز راه‌حلی بلند مدت است که ترافیک طبیعی را برای سایت شما ایجاد می‌کند. در صورتی که محتوا و وب سایت شما رتبه خوبی به دست آورد، شما می‌توانید بدون پرداخت برای تبلیغات مداوم، بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.

سئو کردن سایت بهتر است یا استفاده از تبلیغات پولی؟

برای رسیدن به پاسخ پرسش بالا باید به درک درستی از سئو چیست دست پیدا کنید و تا حد زیادی با تبلیغات پولی آشنا باشید. بحث بین سئو کردن سایت و تبلیغات پولی بر سر انتخاب یکی از آنها نیست. در واقع شما باید با کسب اطلاعات کافی در این زمینه تعادل را حفظ کنید.

به منظور دسترسی به اهداف خود باید منابع مشخصی را بیابید و موارد ذکر شده در زیر را تحت نظر داشته باشید. در نهایت با کمک این توضیحات می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

هدف خود را مشخص کنید

بهترین قدم در توسعه هر کسب و کار، تعیین اهداف بازاریابی است. اگر به دنبال دسترسی به نتایج فوری و کوتاه مدت هستید، تبلیغات پولی را انتخاب کنید. در مقابل اگر قصد دارد با سرمایه خود استراتژی‌های بلند مدت را انجام دهید، بهتر است به سراغ سئو کردن سایت بروید.

برخی از برندهای بزرگ و معتبر، روند کسب و کار خود را با تبلیغات پولی آغاز می‌کنند و به طور همزمان از روش سئو کردن سایت یا سایر استراتژی‌های نیز کمک می‌گیرند.

بودجه خود را ارزیابی کنید

به هنگام سئو کردن وب سایت خود باید بودجه‌تان را به طور دقیق بررسی کنید. تبلیغات پولی شاید خیلی سریع به نتیجه برسند اما اگر شما مدیریت و کنترل خوبی بر روی آنها نداشته باشید، ممکن است منابع مالی شما تخلیه شوند.

شاید در ابتدای روند سئو کردن سایت، به سرمایه‌گذاری اولیه نیاز داشته باشید اما در درازمدت این هزینه‌ها کاهش می‌یابند. بنابراین با سئو کردن سایت شما می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

به کسب و کار خود مسلط باشید

علاوه بر نوع کسب و کاری که راه‌اندازی کرده‌اید، انتخاب استراتژی‌های منطبق نیز امر مهمی است. سئو کردن سایت یا حتی تبلیغات پولی راه‌حل‌هایی گذرا نیستند بلکه شما باید به طور مداوم آنها را به روز کنید. فراموش نکنید شما باید عملکرد هر یک از این روش‌ها را نسبت به وضعیت سایت خود تجزیه و تحلیل کنید و در صورت نیاز نیز تنظیمات مورد نظر را بر روی آنها انجام دهید.

مزایای سئو نسبت به تبلیغات پولی  

اهمیت و کارایی سئو

به هنگام مقایسه روش‌های تبلیغاتی پولی و سئو، به این نتیجه می‌رسید که سئو نه تنها مقرون به صرفه‌تر است بلکه در دراز مدت موثر خواهد بود. ناگفته نماند سئو در اقدامات اولیه به سرمایه‌گذاری قابل توجهی نیاز دارد اما با گذر زمان مقرون به صرفه‌تر می‌شود.

از این رو اگر سایت خود را سئو کنید، اتکای شما به تبلیغات پولی کاهش می‌یابد. در نظر داشته باشید وب سایت‌هایی که در نتایج جستجو ترافیک طبیعی کسب کنند، اغلب اعتبار بیشتری دارند. بدین ترتیب مخاطبان بیشتر به سایت‌های سئو شده اعتماد دارند. برخی دیگر از مزایای سئو کردن سایت را در زیر توضیح می‌دهیم:

 • رشد ترافیک طبیعی: سئو کردن سایت می‌تواند به افزایش ترافیک طبیعی در طول زمان کمک کند و منبعی پایدار و ثابت از مشتریان بالقوه را به وجود آورد.
 • هزینه معقول: اقدامات اولیه سئو و هزینه‌های مربوط به حفظ رتبه بالا در نتایج موتورهای جستجو، اغلب نسبت به هزینه تبلیغات پولی کمتر است.
 • اعتبار بیشتر: وب‌سایت‌هایی که به صورت طبیعی در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالا کسب می‌کنند، اغلب قابل اعتمادتر از وب‌سایت‌هایی هستند که توسط تبلیغات پولی حمایت می‌شوند.
 • امکان استفاده از استراتژی بلند مدت: سئو در طول زمان به رشد وب سایت کمک می‌کند و بازدید بیشتری به همراه خواهد داشت، در نتیجه ترافیک سایت نیز افزایش می‌یابد.
 • افزایش نرخ کلیک: وب سایت‌های دارای ترافیک طبیعی در مقایسه با تبلیغات پولی سهم بیشتری در کلیک‌ها دارند. این موضوع تا حد زیادی به اعتماد مخاطبان برمی‌گردد؛ زیرا مخاطبان می‌توانند ترافیک طبیعی را تشخیص دهند.

بهترین تیم سئوکار را از کجا پیدا کنیم؟

از آنجایی که ابزارهای وب سایت‌ها و فضای دیجیتالی به طور دائم در حال تغییر و تحول است، شما نیز به عنوان صاحب یک کسب و کار باید از فرصت‌های جدیدی برای تبدیل مخاطبان خود به مشتری استفاده کنید. تمامی فرآیندهای تبلیغاتی به حضور افراد متخصص نیاز دارند و سئو نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

خبر خوب اینکه شرکت‌های سئوکار مختلفی در حوزه دستیابی به بهبود تصاعدی وب سایت شما فعالیت دارند. با کمی بررسی و جستجو می‌توانید یکی از بهترین تیم‌های سئوکار را بیابید. برای مثال تیم شرکت دیجیتال مارکتینگ یکتا یکی از متخصصان حاضر در این حوزه است که توانسته خدمات باکیفیت زیادی را در زمینه سئو ارائه دهد.

قبل از اینکه تیمی را به عنوان متخصص سئوکار سایت خود انتخاب کنید، بهتر است از آنها مشورت و راهنمایی بگیرید. سئو کردن وب سایت یکی از اصولی‌ترین روش‌ها برای توسعه هر نوع کسب و کار مدرن و امروزی محسوب می‌شود.

نتیجه‌گیری

به عنوان یک صاحب کسب و کار باید بدانید منظور از سئو چیست و چرا برای توسعه حرفه خود به آن نیاز دارید. همچنین درک تفاوت بین سئو سایت و تبلیغات پولی بسیار مهم است. با توجه به اینکه فرآیند سئو کردن سایت کمی پیچیده به نظر می‌رسد، باید در انتخاب تیم متخصص و حرفه‌ای مورد نظر خود دقت زیادی به خرج دهید.

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، انگیزه و هدف هر وب سایت بسیار مهم است؛ زیرا برخی از کسب و کارها آنلاین هستند و برخی دیگر بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی کنید. به طور کلی هر وب سایت با توجه به هدفی که دنبال می‌کند باید طبق استراتژی‌های مشخصی سئو شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *